Kroczek po kroczku. Jak rozliczyć PIT bez wychodzenia z domu

Ogonki w urzędach skarbowych pod koniec kwietnia mogą przerażać. Jest metoda, by je ominąć. Swe zeznanie podatkowe można dostarczyć przez internet. Podpowiadamy, w jaki sposób to zrobić.
Ministerstwo Finansów oficjalnie zachęca do rozliczania się drogą elektroniczną.

firma - kadr

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Polacy entuzjastycznie korzystają z tej opcji. Do osiemnastego kwietnia do urzędów podatkowych wpłynęło powyżej pięć mln e-PIT-ów! Ministerstwo liczy jednak na jeszcze lepszy wynik – poprzez sieć pragnie w tym roku nagromadzić aż siedem mln zeznań skarbowych rozliczanie pit przez internet. Aby rozliczyć się przez internet, trzeba wejść na stronę finanse.mf.gov.pl po czym odszukać na pasie na górze strony zakładkę „PIT”. Kiedy w nią wejdziemy, wybieramy alternatywę „e-Deklaracje”. W tymże dziale klikamy zaś w „Do pobrania”.

Czy teraz szukasz czegoś interesującego na omawiany temat? Jeśli tak, to poznaj informacje dotyczące do firmy oraz przejrzyj ofertę (https://mennicapoznanska.com/5-najdrozszych-monet-na-swiecie/).

Tu wyświetli się lista wszelkich programów, jakie powinniśmy zainstalować na pececie, by rozliczyć się przez internet. W ten sposób rozliczanie pit on-line jest ogromnie łatwe. Gdy aplikacja „e-Deklaracje Desktop” jest już na naszym kompie, należałoby zaznajomić się z instrukcją obsługi, w której gruntownie zaprezentowano, jak posługiwać się aplikacją od chwili jego instalacji po wysłanie e-PIT-a.

selfie - firma

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o rozliczenie pit online 2016, można złożyć następujące formularze: PiT-28, PiT-36L, PiT-38, PiT-16a rozlicz pit online 2016. W programie „e-Deklaracje Desktop” należy więc wybrać właściwy Druk a także rzetelnie go wypełnić.

Na koniec warto zaakcentować, że Ministerstwo Finansów nie zostawi w potrzebie tych, którzy chcą rozliczyć się przez internet, ale na którymkolwiek z kroków napotkają kłopoty. Dla podobnych osób funkcjonuje infolinia, na którą namiary możemy znaleźć w „Infolinia i pomoc e-Deklaracje”.