Które zawory przełączające trzeba zakupić na budowę swojego domu?

Jeśli musisz zrobić remont w swoim mieszkaniu, wtedy niewątpliwie powinna zainteresować Cię kwestia budowy sieci wodociągowej. Jeśli bowiem zagłębisz się w temat, okaże się, że ilość zaworów dostępnych na rynku jest naprawdę spora. Jeżeli chcesz wiedzieć, co dzieje się w Twoim mieszkaniu i jak reagować w razie jakiejś małej usterki, wtedy zdecydowanie powinieneś nieco powiększyć swoją wiedzę na temat poszczególnych rodzajów zaworów. Na początek chcemy Ci opisać zawory przelotowe, które kategorycznie są najbardziej znane.

budowa domu

Autor: Marttin Pettit
Źródło: http://www.flickr.com

Takiego rodzaju zawory na pewno masz w swoim domu w wielu różnych miejscach.

Ciekawi Cię ta tematyka? Kliknij ten odnośnik oraz przeczytaj, jak podszedł do tego zagadnienia inny autor w treści (http://www.anotis.pl/oferta/panele-ogrodzeniowe-ogrodzenia-panelowe/) swego postu.

Kiedy dobrze się przyjrzysz, możesz odnaleźćzawór przelotowy na przykład w kuchni – tam niejednokrotnie służy do kontrolowania dopływu gazu do piekarnika. Jeśli w łazience masz wodę podgrzewaną gazem, tam również kategorycznie będziesz mógł znaleźć tego typu zawór. Na dodatek zawory przelotowe (zawory na gaz) są wszędzie tam, gdzie jest dopływ wody – przykładowo do wanny. Do czego służy zawór przelotowy? Ten zawór bez wątpienia przydaje się do regulowania ciśnienia w rurach. Jeżeli ciśnienie jest zbyt wysokiej lub zbyt małe, wówczas wystarczy lekko odkręcić lub przykręcić zawór – dzięki temu będziesz w stanie kontrolować ciśnienie w rurach.

Kiedy natomiast przytrafi Ci się jakaś awaria, której nie będziesz w stanie sam naprawić, wtedy bez wątpliwości powinieneś przede wszystkim zakręcić dopływ gazu za pomocą właśnie tego zaworu. To dobry sposób na to, aby nie dopuścić do dużej awarii i zabezpieczyć mieszkanie do czasu przyjazdu mechaników. Podobną funkcję jak zawory przelotowe spełniają także zawory regulacyjne (zawory na gaz) – wprawdzie za ich pośrednictwem nie da się zupełnie odciąć dopływu wody, jednak swobodnie można kontrolować stan ciśnienia w rurach. Jeśli jest zbyt duże lub zbyt małe, wtedy wystarczy lekko zakręcić lub odkręcić zawór. Oprócz tego w domu możesz spotkać także zawory przełączające, które są trochę bardziej zaawansowane – jeżeli skorzystasz z takiego zaworu, wtedy możesz zmienić kompletnie bieg wody w rurach. Jeżeli jednak nie jesteś pewien, jak to dobrze zrobić, na pewno lepiej będzie nie zakręcać tego zaworu.