Kurtyny powietrzne – instalowanie osłony powietrznej idealnym rozwiązaniem dla dużych instytucji, itd.

Ileż to razy w zimną porą idąc do supermarketu już w samych drzwiach odczuliśmy ulgę, dlatego że wyczuliśmy ciepłe powietrze? Dzieję się to poprzez kurtyny powietrzne.

aleklima. logo aleklima
Klimatyzatory MDV jest oprzyrządowaniem energooszczędnym, przeznaczonym do domu, biur, hal czy wielkich powierzchni handlowych. Także używane są klimatyzatory chłodzące w chłodniach, wielkich lodówkach czy mroźniach. Możemy je spotkać w obiektach sportowych i magazynowych, a też w biurowcach, w instytucjach, w urzędach, w hipermarketach, w dworcach, w aptekach, w motelach, na stacjach benzynowych, w szpitalach, w przychodniach, w restauracjach, itd.

Użycie klimatyzatorów jest obszerne, a jego rola to wypływ powietrza gwarantującego cyrkulację powietrza i ma wpływ na szybkie i równomierne schładzanie lub nagrzewanie pomieszczenia. W okresie zimowym, nawiewany struga ciepłego powietrza zapobiega wchodzeniu powietrza zimnego do pomieszczenia powstrzymując utratę ciepła, także stratę energii. Latem jednak stanowi pierwszorzędną barierę przed gorącym powietrzem przychodzącym z zewnątrz lokalu, dzięki temu ochrania przed dostawaniem się do niego insektów, pyłów oraz różnych zabrudzeń. Kurtyny powietrzne stanowią zasłonę powietrzną – na stronie.

W przypadku gdy musisz przeczytać oprócz tego również inne dodatkowe wiadomości na przedstawiany temat, to więcej zobaczysz na portalu (https://www.warterpolymers.pl/), do którego odsyłacz jest w tym miejscu.

Celem kurtyny powietrznej jest odgraniczenie powietrza z w środku pomieszczenia od powietrza z poza wnętrza. Kurtyna powietrzna tworzy się z wentylatora funkcjonują na powietrzu obiegowym oraz wymianą ciepła.

Klimatyzatory MDV nagrzewające powietrze najczęściej montowane w przedsionkach wejściowych również przejściach wjazdowych – ich celem jest zabezpieczenie przed wychłodzeniem wejścia np. do budynku w czasie zimy. Natomiast klimatyzatory chłodzące powietrze używane najczęściej przy drzwiach do chłodni oraz mroźni. Zamiarem jest zabezpieczenia napływu ciepłego powietrza do środka pomieszczenia chłodniczego. Instalowane klimatyzatory są poziomo, czyli nad drzwiami czy w podłodze. Także pionowo obok wejścia czy zainstalowane w aranżację budynku.