Na pewno możemy powiedzieć, że w obecnych czasach energia jest konieczna do życia

Oszczędność prądu jest nie tylko ważnym aspektem rozważań jeśli chodzi o domy czy firmy, ale jest głównie wyjściem na przeciw bezpieczeństwu przeciwpożarowemu. Takie rozwiązanie zastosowały już dzisiejsze hotele montując w pomieszczeniach urządzenia, które obniżają wykorzystanie prądu elektrycznego oraz gwarantują bezpieczeństwo. Przykładem tego jest wyłącznik hotelowy.

wyłącznik hotelowy
Średnio gość hotelowy spędza blisko 40% czasu w pomieszczeniu.

Spodobał Ci się taki artykuł? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu – ta witryna (https://gpi-tanks.com/pl/) również z pewnością wpadnie Ci w oko.

W czasie jego nieobecności zużywanie energii, oświetlenia czy ogrzewania jest niepotrzebnym gromadzeniem kosztów utrzymania hotelu. Funkcja aktywacji wspomnianego wyłącznika jest dość prosta – po umieszczeniu odpowiedniej karty przez gościa hotelowego prąd włącza się samoczynnie. Samą kartę umieszcza się w odpowiednią podstawkę, która umocowana jest na ścianie, przy wejściu do pokoju.

Przy takim rozwiązaniu, to klient zarządza energią, ponieważ dopiero po użyciu karty wszystkie urządzenia grzewcze czy oświetleniowe zaczynają działać. Czytnik funkcjonuje tylko w pomieszczeniu, do którego konkretna karta jest przypisana. Jeśli wetknięta zostanie karta z innego pomieszczenia, czytnik nie zweryfikuje poprawnie takiej karty i nie aktywuje energii lub nie otworzy drzwi do pomieszczenia.

Po wyjęciu karty z włącznika energia działa jeszcze przez około 10-20 sekund, by umożliwić komfortowe wyjście z pomieszczenia. Najnowsze karty, które obsługują takie wyłączniki są wygodnym rozwiązaniem, bowiem dzięki synchronizacji z zamkami w drzwiach dają możliwość na szybkie ich otwarcie i korzystanie z prądu.

Jeśli rozważamy kwestię bezpieczeństwa w hotelach, trzeba by wspomnieć również o takich elementach jak przedłużacze budowlane (wybór produktów), których też dotyczy groźba pożaru. Na rynku oferowana jest ogromna ilość przedłużaczy. Ich wybór zależy od wymagań czy właściwości sprzętu. Ogólnie mówiąc, zawsze najlepiej jest brać pod uwagę różne cechy produktu, żeby dokonać poprawnego wyboru, nawet bowiem tak proste w obsłudze urządzenia mogą przyczynić się do oszczędzania energii. W czasach, gdy jej występowanie nie było powszechne współczesne problemy byłyby czymś zupełnie obcym. W opisywanym przypadku, tak samo zresztą jak w wielu innych, prawdziwą wydaje się być stara zasada, że ostrożność się opłaca, gdyż – np. w omawianym przypadku- pozwala uniknąć pożaru.