Nie zawsze da się ogarnąć finanse firmy

finanse
Każdy z nas miał lekcje matematyki i każdy musiał wyliczać różne wskaźniki. Niestety nie każdy jest mózgiem z przedmiotów ścisłych i m.in. z tego powodu przez wiele lat nie było królowej nauk na maturze, na całe szczęście sytuacja się zmieniła i matematyka znowu jest najważniejszym przedmiotem do zdania.

Dlaczego na szczęście matematyka powróciła na maturę? Otóż ludzie po szkole średniej nie byli w stanie
finanse
Źródło: http://pixabay.com

policzyć nawet najprostszych wskaźników, gdyby nie mieli przymusu uczenia się do matury. Ale sporo osób chce studiować na studiach, które wymagają rozszerzonej matury z matematyki. Ci ludzie najzwyczajniej w świecie kochają liczyć i najczęściej kochają pieniądze. Studia finansów czy księgowości, to dobry pomysł na zdobycie zawodu, który da nam pieniądze. A gdy będziemy np.

Pragniemy Cię nakłonić do przeczytania naszego kolejnego artykułu. Po prostu kliknij odsyłacz (https://szkolafokus.pl/lektorzy/) i czytaj bez limitu to, co rzetelne.

mieli własną firmę na pewno będziemy musieli liczyć wskaźnik rotacji należności, który jest ilorazem przychodów związanych ze sprzedażą oraz średnich należności. Wskaźnik ten jest bardzo ważny, bo daje możliwość określenia ile razy w czasie roku może odtworzyć stan swych należności- sprawdź.

Przy wskaźniku, który jest niższy niż siedem musimy zastanowić się nad tym czy kredytowanie klientów nie jest jednak zbyt częste. Kontrola jest konieczna, zwłaszcza, gdy chodzi o należności. W obecnych czasach każda firma posiłkuje się różnego typu programami, które mają za zadanie wesprzeć firmę w działalności. Do jednego z tego typu programów można zaliczyć program, który kontroluje nasze należności. Przejrzysty interfejs pozwala na zobaczenie, jakie długi mają wobec naszej firmy nasi klienci. Taka kontrola należności (tutaj) jest o wiele

finanse
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

prostsza i sprawniejsza, niż tradycyjne sprawdzanie w stercie faktur i innych dokumentów, czy aby na pewno każdy dłużnik uregulował należności. Musimy pamiętać mając własną firmę, że trzeba kontrolować należności klientów stale.

Nie można raz na pół roku przysiąść i sprawdzać, czy wszystko jest w porządku. Skoro klient umawia się na taki a nie inny termin płatności trzeba zdawać sobie sprawę, że gdy go przekroczy zostaną naliczone mu karne odsetki. To jedna z najprostszych metod na właściwe uregulowanie faktur. Gdy klient wie, że po dużej zwłoce będzie musiał płacić więcej ma większą motywację do zapłacenia każdej faktury w odpowiednim czasie.