Nowoczesne sterowanie ciepłem w domu – struktura presto

Wszelkie proste narzędzie grzewcze jest zaopatrzone w termostat, który daje możność regulowania temperatury w pomieszczeniu. W dzisiejszych czasach to jednak za mało. Kiedy przebywamy poza domem, takie narzędzie w ogóle nie zapewnia nam możności kontrolowania w nim temperatury.

Toteż dzisiejsze sprzęty grzewcze są zwykle wyekwipowane w bardziej skomplikowane sterowanie ogrzewaniem, nie tylko wygodniejsze, lecz także gwarantujące bardziej racjonalne wykorzystanie prądu.

kocioł na pellet

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com

W nowoczesnych instalacjach sterowanie pracą narzędzi grzewczych opiera się na automatycznym dostosowywaniu temperatury, do jakiej podgrzewają wodę, do temperatury w pomieszczeniach, czy też nawet do temperatury na zewnątrz. Pierwsze rozwiązanie zwie się regulacją pokojową, a drugi pogodową. Zastosowanie jednocześnie regulacji pogodowej i pokojowej powoduje, że układ reaguje nie tylko na transformacje aury, ale również na następujące w pomieszczeniach zyski ciepła, na przykład od paleniska, lub piekarnika. Wobec tego przyczynia się do oszczędzania prądu. Dzięki sterownikowi pogodowemu chroni się ją też dlatego, że podtrzymuje on wybraną temperaturę w pomieszczeniu przy minimalnej przydatnej do tego temperaturze zasilania instalacji.

Prezentowany artykuł totalnie Cię pochłonął? Jeśli tak, to zaciekawi Cię też pomocna witryna, która posiada zbliżone dane.

Zapewnia to wyczuwalny efekt, kiedy korzysta się z kotła kondensacyjnego, lub pompy ciepła, gdyż te urządzenia pracują tym efektywniej, im niższa jest temperatura, do jakiej podgrzewają wodę.

Konstruktorom takich sprzętów nie wystarczyło dotychczasowe sterowanie ogrzewaniem i wymyślili układy pozwalające na sterowanie nimi na dystans. Regulatory kotłów wolno więc dzisiaj zaopatrzyć w podzespół umożliwiający na komunikowanie się z nimi przez internet.

Każdy budynek wolno stojący musi mieć system kominowy, który jest zaprojektowany do narzędzi grzewczych dla paliw lotnych, ciekłych i stałych. System Presto spełnia ogromne wymagania stawiane przez współczesne techniki grzewcze. Jest to komin wytrzymały na wilgotność i kwaśny kondensat, również na wysokie temperatury spalin. Jego montaż jest łatwy i prędki, a budowa (sprawdź cleo polska zawiesie do kręgów betonowych) lekka. Przewody wewnętrzne sporządzone są z szamotu, charakteryzuje je wielka odporność na korozję budowlaną (dowiedz się więcej).