Odwieczne pragnienie – własny dom z pięknym ogrodem. Jak to zrealizować? Czy mamy na to szanse? Jakie mamy możliwości?

Własny dom i piękny, choćby nieduży, lecz własny ogród, to marzenie wielu z nas. Kłopot jednak w tym, że często marzenia nie mają pokrycia w normalnym życiu. Często więc, jak już rzeczywiście czujemy, iż oto to ten czas, jak kupimy dom, poświecimy się, bo będziemy mocniej i intensywniej pracować, by spłacić kredyt, gdy postanowienie jest już zdecydowane, znów jesteśmy zmuszeni odłożyć marzenia na bliżej nieokreśloną przyszłość. A wszystko to przez ceny, które mogą wystraszyć nawet najbardziej przekonanego do tej inwestycji człowieka. Co wtedy zrobić, aby zrealizować swoje marzenia, żeby kupić dom?

projekt domu

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com
Najłatwiej powiedzieć, aby odziedziczyć po kimś jakiś teren lub dom.

Jeśli chcesz poznać coś naprawdę niezwykłego? Nie ma jakiegokolwiek kłopotu – spójrz na to a zadowolenie będzie gwarantowane.

To oczywiście żart, ale niektórzy dochodzą już do takiego absurdu, iż właściwie tylko takie przychodzą myśli. Są bowiem zrezygnowani i wydaje im się, że nigdy nie będzie ich stać na własny dom. Na szczęście istnieje ewentualność, ażeby za dosyć atrakcyjną cenę zakupić swój dom. Wiadomym jest, nikt nie może potwierdzić, iż możemy kupić dom za małe pieniądze, bo tego typu inwestycja zawsze musi kosztować. Niemniej, istnieje sposób, aby zminimalizować koszty zbudowania domu.

projekt mojego domu

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszy sposób to zakup ziemi rolnej zamiast budowlanej. To często lepszy pomysł, a przede wszystkim tańszy niż zakup ziemi budowlanej. Oczywiście nie jest tak wszystko cudownie, gdyż powinniśmy taką ziemię odrolnić, a ma to związek z różnymi formalnościami, tak więc jeśli planujemy zaoszczędzić trzeba poświęcić na to trochę więcej czasu. Drugi sposób to nabycie domu na zamówienie, z przygotowanego wcześniej projektu. To rzeczywiście idealna metoda, ażeby dużo zaoszczędzić. Dostępne są projekty bardzo atrakcyjne cenowo, od małych domków, przykładowo sześć dziesięciometrowych, po większe projekty domów jednorodzinnych z garażem czy projekty domów do 100 m2 z garażem.

Wiadomo jednak, że wszystko zależy od tego, ile mamy w portfelu, lecz powinniśmy wiedzieć, że korzysta z tej możliwości coraz większa ilość osób. To szczególnie dobre dla ludzi, którzy szukają gotowego projektu, a jednocześnie nie pragną nie wiadomo, jak ogromnego domu. Jeśli więc połączymy te dwie możliwości: nabycie ziemi rolnej i dom z przygotowanego wcześniej projektu, to istnieje spora szansa na wielką oszczędność i spełnienie swoich marzeń.