Podstawowe zalety nowoczesnych laśm ledowych, przykładowe metody ich zastosowania.

Jeszcze do niedawna głównym wykorzystanie diod były urządzenia elektroniczne – zapewne każdy z nas będzie pamiętać czerwone albo zielone światełka w różnych sprzętach. Potem ktoś wymyślił, że wiele takich diod można złączyć w jeden dłuższy pasek i w ten sposób w sprzedaży pojawiły się taśmy led.

Taśmy LED

Autor: KOBI Light
Źródło: KOBI Light
Jak wybrać taśmy led?

Obecnie taśmy led są coraz powszechniej używane w nowoczesnym oświetleniu. Dzięki swoim właściwościom można je użyć w bardzo wielu zastosowaniach, nawet tam gdzie pozostałe źródła oświetlenia zupełnie by się nie sprawdziły. Najważniejszą zaletą takich diod jest to, że są bardzo elastyczne.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło plandeki altanowe a przeczytasz tam ciekawe informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Typowa taśma ma szerokość do kilkunastu milimetrów, i w pewnych odległościach umieszczone są na niej nieduże diody. Każda z nich tak naprawdę składa się z trzech niezależnych kolorów, to znaczy czerwonego, niebieskiego i zielonego, i każdym z nich da się niezależnie sterować. Służy do tego celu specjalny sterownik, jaki włącza w zależności od potrzeb poszczególne części całości.

Diody LED są zasilane za pomocą specjalnych zasilaczy mających napięcie kilkunastu volt. Użycie niezależnego układu zasilającego sprawia, że są bardzo bezpieczne w użytkowaniu, nie będzie w nich niebezpieczeństwa porażeń, jak przy tradycyjnych układach oświetleniowych. Dodatkowo diody te są niezwykle ekonomiczne, wykorzystanie przez nie energii jest sporo niższe niż klasycznych żarówek, co ma spory wpływ na wysokość rachunków za prąd.

Taśma RGB Led Współcześnie w sklepach znajdzie się ogromna różnorodność taśm, różniących się jasnością, kolorem i pozostałymi parametrami. Niektóre ich rodzaje są odporne na atmosferyczne warunki, więc świetnie będą się nadawać do pracy na zewnątrz, niektórzy wykorzystują je nawet w charakterze oświetlenia choinkowego. Inne rodzaje, na przykład taśma led rgb 5050 bardzo dobrze będą się sprawdzać w oświetleniu szafek czy sufitów. Ten rodzaj taśmy ma specjalny pasek samoprzylepny, za jego pomocą można je przykleić do niemal każdej powierzchni, bez największych problemów da się je również przycinać na dowolny wymiar. Zweryfikuj dodatkowe informacje www