Poznaj rodzaje pokryć dachowych, jeżeli właśnie budujesz swój dom

Budowanie własnego domu to czas, gdy będzie stało przed nami wiele dylematów. Jednym z nich są pokrycia dachowe Wrocław, które nie tylko wpływają na wygląd budynku, lecz także mają bezapelacyjny związek z utrzymywaniem ciepła lub przytłumianiem hałasów pochodzących z zewnątrz. Aby wybrać idealne pokrycie, dobrze jest dokładniej poznać ich rodzaje.

profesjonalne obróbki blacharskie we Wrocławiu

Autor: TEKTUM
Źródło: TEKTUM
Nadzwyczaj odpornym typem pokryć dachowych jest dachówka ceramiczna. Niestraszne jej zmiany temperatury czy ogień, lecz to nie wyłączne jej walory. Dachówki ceramiczne są niesłychanie trwałe, a nawet, jeśli jeden z elementów ulegnie zniszczeniu, możesz bez problemu wymienić konkretny fragment. Dachówka tego typu nie przepuszcza hałasu z zewnątrz oraz można ją wykorzystywać nawet na najbardziej skomplikowanym kształcie dachu. Pamiętaj jednak, iż to nade wszystko proste formy są najelegantsze, dlatego nie staraj się wydziwiać, lecz już na początku zatroszcz się o gustowny wygląd swojego domu, tym bardziej, że dachówki ceramiczne to bogaty wybór wzorów i kolorów.

Decydując się na dachówki ceramiczne można też liczyć na doskonałą wentylację dachu. Za te atuty należy trochę zapłacić, lecz jest to inwestycja, która się opłaca. Drugim typem pokrycia dachowego są dachówki cementowe, znane inaczej jako betonowe. Są mniej kosztowne, ale potrzebują użycia wielu elementów dodatkowych – więcej wskazówek. Mają jednak też wiele zalet, tak jak wcześniejszy rodzaj dachówek są trwałe, łatwe w naprawie i pierwszorzędnie tłumią hałasy. W dalszej kolejności należy wymienić blachy dachowe, które wyróżnia przede wszystkim nieprzepuszczalność i wytrzymałość.

Oprócz tego są elastyczne i lekkie, jak również ucieszy cię ich mała cena. Trzeba pamiętać o mocnych połączeniach poszczególnych elementów blachy, aby do środka domu nie dostawała się woda. Ostatnim rodzajem pokryć dachowych, jakie będą tutaj wyróżnione, jest papa.

Równie ciekawy tekst odnajdziesz pod tym hiperłączem (http://www.sacher-cnc.com/pl/toczenie-cnc/) – przekonasz się, że jest bardzo wciągający, więc przeczytaj go.

Jest stosunkowo tania, ale trzeba ją konserwować raz na kilka lat, więc lepiej jest ją zastosować wyłącznie jako pokrycie tymczasowe, nie na stałe, ponieważ nie spisze się tak, jak tego oczekujesz.

Jeżeli w takim razie i ty stoisz przed wyzwaniem dobrania pokrycia dachowego, musisz kierować się zarówno względami technicznymi, jak i kwestiami estetyki. Jedynie wtedy podejmiesz właściwą decyzję, z jakiejj będziesz w pełni zadowolony.