Prowadząc swoją firmę musisz zwrócić uwagę na prawa autorów

Wiele osób stara się zrozumieć, w jaki sposób odróżnić wzór użytkowy od przemysłowego. Trudno opisać ową różnić, ale spróbujemy pokrótce to wyjaśnić. Tak, więc wzór użytkowy a wzór przemysłowy są przedmiotami, które mogą zostać chronione przez prawo, o ile oczywiście są nowatorskie, tzn. nieskopiowane przez kogoś. Wzór użytkowy to coś materialnego, coś co możemy poczuć pod palcami, natomiast wzór przemysłowy to ogólne wrażenia dla oka, czyli wygląd. Żeby lepiej to zrozumieć, dajmy na to stół, będzie wzorem użytkowym, jeśli np. będzie miał sześć nóg i blat jest połączeniem szklanej powierzchni z drewnianymi elementami (wiadomo wszystko zrobione w nowatorski sposób), a wzorem przemysłowym będzie wygląd tego stołu, czyli to, jak będzie wyglądało szkło czy drewno oraz, że nogi będą z różnego rodzaju drewna w różnych odcieniach. Możemy zgłosić kilka odmian wzorów przemysłowych, tzn. stół będzie mógł posiadać szklaną powierzchnię w różnych kolorach. Taka jest najważniejsza różnica między wzorem użytkowym a przemysłowym.

Jaka jest konkurencja w reklamie

reklama na samochodzie

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedyś mawiano, że bycie uczciwym jest w cenie. W obecnych czasach często „nieczyste” zagrywki mogą zrobić więcej niż bycie szczerym. Niestety niewiele osób dziwi dziś nieuczciwa konkurencja w reklamie. Chociaż życie już nie raz pokazało, że i tak prawda będzie miała ostatnie słowo, to ludzie jeszcze żyją złudzeniami w tej kwestii. Polecamy artykuł Lepiej, więc robić wszystko, co z interesami związane właściwie, bez jakiś niedozwolonych zagrań nawet, a może i zwłaszcza, w reklamie. Ludzie raczej nie lubią braku profesjonalizmu, a właśnie brak charakteru objawia się nieuczciwym zachowaniem. Dlatego zamiast robić pod górkę konkurencji nieuczciwą reklama, może dobrze byłoby znaleźć większą ilość czasu do ulepszania standardu swoich produktów? Każdemu wyszłoby to na dobre.Autor

Co to są prawa autorskie

reklama

Autor: Gary Denham
Źródło: http://www.flickr.com

Niezmiernie często obchodzą różnymi ścieżkami sprawą w dzisiejszych czasach są prawa autorskie.

Chcemy Cię namówić do równie interesujących wpisów, które stworzyliśmy dla Ciebie z radością. Więc kliknij stronę transport aut z belgii i przeglądaj to, na co będziesz miał ochotę.

Ludzie w Internecie robią, co im się tylko podoba. Nie posiadają żadnych zahamowani, bo pewnie nie do końca rozumieją, to, że bardzo często łamią prawa autorskie. Co to są prawa autorskie? Otóż są to wszystkie prawa, jakie ma osoba będąca autorem konkretnego wytworu: mogą to być jakieś słowa, fotografia, czy też inny produkt, czyli wszystko to, o czym może decydować tylko i wyłącznie twórca. Dlatego jeżeli przytaczamy czyjeś słowa pamiętajmy, że jest coś takiego jak cudzysłów. Powinniśmy też podawać źródła nie swoich zdjęć.
Czytaj też