Przepustnice klapowe są niezbędne przy zakładaniu armatury przemysłowej

W przeróżnych zakładach, lecz również i w zwykłych domach, w rurach płynie woda, która czasami powinna zostać zablokowana, żeby nie doszło do zalania. Dlatego także tworząc armaturę przemysłową powinniśmy tak ją zaprojektować, aby było w niej miejsce, które pozwoli nam na zamknięcie przepływu oraz wstrzymanie płynu.

Przepustnice klapowe świetnie spisują się w każdym sprzęcie

zawór odcinający

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
W takich miejscach montowane są przepustnice klapowe, które przy wsparciu odpowiedniej dźwigni mogą okazać się właściwie zamykane i otwierane, a woda w razie potrzeby może przestać płynąć, dając ewentualność naprawienia zniszczonego elementu, bez potrzeby demontowania całości. Przez to również takie przepustnice powinny funkcjonować bardzo lekko oraz najlepiej będzie, kiedy bez problemu da się je obrócić za pomocą siły samych rąk.

Zawór motylkowy montowany jest przy różnorakich rurkach

Rurki, które stosowane są przy ubikacjach, albo pralkach okazują się coraz lepsze i naprawdę wytrzymałe, jednakże nie możemy mieć pewności, że po wielu latach użytkowania nic złego nie będzie się z nimi działo. Przez to dużo osób przy takich rurkach i wężykach stosuje zawór motylkowy – zawór motylkowy.

Jeżeli niniejszy tekst Cię zainteresował, to kliknij ten link – znajdziesz tam użyteczny wpis (http://www.bmeters.pl/), który zapewne uznasz za ciekawy.

zawór

Autor: Gardena
Źródło: Gardena

Zezwala on na zablokowanie wody oraz zatrzymanie jej w głównych rurach, gdy akurat nie pragniemy z niej korzystać i nie powinna być ona dostarczana do danego urządzenia. Jej zakręcanie i odkręcanie okazuje się tak łatwe, że nie powinniśmy mieć z tym najmniejszego kłopotu a tego rodzaju zawór oferuje nam świadomość, że wszystko okazuje się w dobry sposób zabezpieczone.

Działanie jest proste lecz skuteczne

Wybierając właściwą armaturę do swojego mieszkania, lub firmy, musimy posiadać świadomość, że nabywamy to co najlepsze. Dlatego jeszcze przed sprawunkiem, jeszcze w sklepie należy skręcić taki zawór i sprawdzić jak to wszystko funkcjonuje. Wtenczas będziemy mieli gwarancję, że w razie potrzeby nie zawiedziemy się na konkretnym sprzęcie.