Specyfika nagrzewnic elektrycznych i gazowych

Miesiące zimowe w minionych latach bywały srogie. A i aura w w innych porach nie była najlepsza. Stąd przedsiębiorca musi pomyśleć o ogrzewaniu pomieszczeń gospodarczych i hal. Do ogrzewania wielkich pomieszczeń niezbędne są nagrzewnice. W tym oto poradniku scharakteryzuję lapidarnie 2 typy takiego sprzętu. Opisane będą nagrzewnice elektryczne oraz nagrzewnice gazowe.

nagrzewnice   slider

Autor: KLIMA-TOP
Źródło: http://dimycz.pop.e-wro.pl/tmp/1.jpg

Zanim przejdę do następnej części wpisu, zaznaczę jedną kluczową sprawę. Te nagrzewnice to wszechstronne urządzenia, dla przykładu: . Jeżeli potrzebujesz ogrzewać hangar bez przerwy, najtrafniejsze są odmiany stacjonarne. Te instaluje się trwale w danym miejscu. W przypadku okresowej potrzeby utrzymywania ciepłoty, na przykład na budowie, niezastąpione okażą się maszyny przenośne, które możesz postawić gdziekolwiek oraz dezaktywować i przenieść w każdej chwili.

Nagrzewnice elektryczne mają wiele plusów. Primo, do działania nie pobierają tlenu. To istotne przy specjalnych, zamkniętych pomieszczeniach.

Nie ma żadnych zastrzeżeń, że to jest naprawdę praktyczna oferta, dotycząca cennych tekstów. Poznaj ją teraz.

Po drugie, nie istnieje wymóg ustawicznego dolewania paliwa. Po trzecie, są przyjazne dla ucha i zgrabne. Ich negatywem jest bez wątpienia duże zużycie prądu. Pasują najtrafniej do ocieplania w willach, magazynach i halach sportowych.

Sprawdź także przykładowo: .

Nagrzewnice gazowe, jak mówi nam nazwa, do swego funkcjonowania potrzebują gazu. Izbę ogrzewa ogień sprężonego propanu-butanu, powszechnego w sprzedaży na terenie całego kraju. Do plusów takiego modelu urządzeń należy prostota regulacji natężenia. Nagrzewnice gazowe są niedrogie. Za nabytek nie zapłacimy dużo, tak samo jak i za używanie. Dobrą stroną urządzenia jest fakt prędkiego włączania. Grzanie dostaniemy prawie natychmiast po włączeniu. Nagrzewnice gazowe dysponują sporą mocą cieplną, która łączy się z niewielkimi rozmiarami. Wadą jest to, że do pracy tego typu nagrzewnica potrzebuje ciągłego napływu powietrza. Powinny być stosowane przeważnie w przestronnych pomieszczeniach, z małą liczbą ludzi. Koniecznością jest stworzenie odpowiedniej wentylacji, to bezwzględny wymóg prawidłowego ogrzewania.