W jaki sposób zdecydować się na polecane biuro rachunkowe

Wybranie dobrego biura księgowego do obsługi przedsiębiorstwa to duże wyzwanie. Od odpowiedniego wyboru ogromnie dużo zależy, głównie prawidłowe rozrachunki ze skarbówką. Potencjalny błąd w tych rozrachunkach może mieć poważne następstwa. Dobierając biuro księgowe do obsługi własnej firmy musimy wziąć pod uwagę i szczegółowo sprawdzić parę tematów. Najważniejszą sprawą będzie zbadanie czy biuro ma certyfikat księgowy Ministra Finansów. Sprawdź dokładnie czy okazany Ci dokument jest aktualny.

podatki

Źródło: pixabay.com

Następną ważną kwestią, którą musisz sprawdzić jest bieżąca polisa ubezpieczenia od OC. Wykupienie takiej polisy przez biuro księgowe będzie osłoną przed popełnieniem ewentualnych omyłek, jednakże świadczy też, że prowadzący biuro traktują swą pracę faktycznie poważnie – wykupienie takowej polisy nie jest najtańsze. Warto przy okazji skontrolować, czy biuro rachunkowe objęło ubezpieczeniem także czynności, jakie nie podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu (na przykład rozrachunki z ZUS), tam również mogą powstać błędy za jakie masz prawo domagać się odszkodowania. Pamiętaj, iż za błędy rachunkowe odpowiedzialność przed urzędem skarbowym ponosisz Ty jako podatnik, zaś dopiero w następnej kolejności przysługuje Ci prawo do możliwego zadośćuczynienia. Biuro rachunkowe nie ponosi odpowiedzialności za obowiązki podatkowe swojego klienta wobec fiskusa i pamiętaj – nie ma tutaj znaczenia zawartość umowy jaką zawrzesz z biurem. Dobierając biuro księgowe zorientuj się czy biuro podchodzi indywidualnie do własnych klientów. Stroń od wielkich biur, gdzie Twa firma „zaginie w tłumie”. Istotne ażeby biuro było w stanie zagwarantować Ci jednego księgowego, który będzie się zajmował indywidualnie Twoją firmą, a tym samym znał jej sprawy.

biuro rachunkowe

Taki układ jest na pewno lepszy i bezpieczniejszy. Również Ty będziesz mieć duży komfort wiedząc dokładnie, kto na stałe zajmuje się Twymi sprawami. Jeżeli zaczniesz przekazywać swe ważne pisma gońcowi itp. natomiast deklaracje (zobacz jak wydrukowac epit) zacznie sporządzać Ci ktoś nieznany z kim w dodatku nie zdołasz się skontaktować i który nie zna realiów Twej firmy, możesz przypłacić to wieloma omyłkami.W jaki sposób odnaleźć biuro księgowe (księgowa konin) w swym mieście? To nic trudnego, wystarczy wpisać w przeglądarkę wyrażenie: podatki Olsztyn.