W jakich zastosowaniach wykorzystuje się obecnie drewno w jednorodzinnym budownictwie

Drewno to jeden z najstarszych materiałów do budowy, wykorzystywanym przez człowieka. Obecnie jego rola na budowach nieco się zmniejszyła, gdyż dużą popularnością się cieszą beton, cegły i pustaki, ale nadal bez niego ciężko byłoby sobie poradzić w niejednym przypadku. Przykładowo cały czas jest podstawowym materiałem stosowanym przy konstrukcjach dachów skośnych. Bez względu na to, czy na końcu na dach położna będzie dachówka czy blacha, to i tak wszystko co będzie się znajdować pod nimi wykonane będzie właśnie z suchych elementów z drewna.

Powoli do łask wracają także całe domy z drewna, zbudowane w bezpieczny, nowoczesny sposób, więcej informacji .

Serdecznie namawiamy do przeczytania większej ilości artykułów na ten temat. Jeżeli Cię on ciekawi, to zobacz stronę (http://probudiament.pl/), na której opublikowane są uzupełniające dane.

Wiele osób czuje obawy przed drewnem, uważając go za materiał który jest łatwopalny. Lecz przy obecnie stosowanych związkach drewniany dom nie tylko się nie zapali, lecz również będzie bardzo odporny na zewnętrzne czynniki. A o zaletach takiej konstrukcji mogą więcej powiedzieć dopiero ci, jacy w takim domu mieli okazję zamieszkać.

dom

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Drewniane elementy wykorzystuje się także przy klasycznych domach robionych z materiałów ceramicznych – cortonbau.pl/concrete.html. Drewno jest materiałem bardzo ładnym i doskonale się komponuje z innymi materiałami, dlatego też projektanci domów chętnie je wykorzystują. Bardzo ciekawie na przykład się prezentują tarasy drewniane, w których w miejsce płytek czy betonu stosuje się właśnie elementy drewniane. Często można również zobaczyć drewno przy balustradach na schodach i balkonach, a także przy różnego rodzaju ogrodzeniach.

W coraz większej liczbie przypadków drewno stosowane jest także jako stylowe, nowoczesne elewacje drewniane. Inspiracji na takie elewacje będzie całkiem sporo, można je wykonać na całej ścianie, a można też połączyć z klasycznym klinkierem czy tynkami. Dzięki dużej różnorodności gatunków a także temu, że da się je łatwo malować uzyskać można rzeczywiście niezwykle interesujące aranżacje. I w rzeczywistości wcale nie wymagające ogromnych nakładów finansowych, bo kosztują podobnie jak typowe rozwiązania.