W jakim miejscu można odnaleźć najmniej kosztowną poradę prawną?

porady
Wszyscy mamy czasem pytanie do prawnika, jednak korzystanie z jego pomocy czasem ogranicza się do lakonicznej wypowiedzi, za którą prawnik żąda zapłaty przykładowo 50 czy też stu złotych.

porady
Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też chcąc zaoszczędzić nie taką małą kwotę, zazwyczaj poszukujemy pomocy przez internet.
Mamy w tamtym miejscu do dyspozycji dużo serwisów, które proponują pomoc specjalistów reprezentujących różne dziedziny prawa. Zależnie od danego portalu, mogą to być porady darmowe albo płatne. W takiej jednak okoliczności są one nieco w większym stopniu tematyczne i dokładne. A spraw, z którymi moglibyśmy się zgłaszać do pracującego w taki sposób mecenasa jest bardzo dużo. Przykładowo mogą one tyczyć się prawa cywilnego (separacja, rozwód), prawa karnego (kradzież rzeczy, pobicia) czy też prawa podatkowego (jeśli chcemy mieć gwarancję, że w naszej firmie sprawy skarbowe są prowadzone zgodnie z prawem). Ewentualnych spraw jest tyle, ilu ludzi, którzy mają nieczyste intencje.
Zazwyczaj zapytania dotyczą usiłowania malwersacji przez wyłudzenie nienależnych kaucji za przykładowo wynajem domu. Prawnicy chętnie odpowiedzą także na pytania dotyczące m.in. podatków, wspólnot mieszkaniowych czy spraw rozwodowych. Pragnąc uzyskać pomoc prawnika w internecie, należy przygotować krótkie, ale posiadające wszystkie drobiazgi pytania. Tylko wtedy prawnik (zobacz również rada prawny Poznań) będzie w stanie udzielić kompetentnej odpowiedzi.

Okres na jej udzielenie jest przeważnie niezwykle prędki oraz wynosi maksimum 24-48 godzin. Poradę można by także uzyskać dzwoniąc do prawnika na darmową informację telefoniczną.