Za pomocą czego wykończyć podłogi?

Budowa domu to konieczność wykonania warstwy wykończeniowej podłoża. Wybór elementów materiałowych, którymi w danej chwili można wykończyć podłogę jest niebywale duży. Niewiele osób bierze pod uwagę by dopasować podłoże układając parkiet. Co wobec tego wybierają w zamian klasycznych desek podłogowych czy parkietów?

Podłoga drewniana

Autor: Proma Polska
Deska podłogowa warstwowa będzie obecnie jednym z bardzo popularnych materiałów wykończeniowych stosowanych do kończenia remontu podłóg. Deska podłogowa warstwowa posiada bardzo dużo zalet. Jest przede wszystkim bardzo wytrzymała i estetyczna. Deski podłogowe warstwowe produkowane są z naturalnych materiałów. To ich kolejna, niezwykle ważna zaleta (ile kosztuje deska podłogowa warstwowa). Każda deska warstwowa złożona jest co najmniej z 2 warstw: pierwsza z nich będzie warstwą nośną, kolejna to ta warstwa której używamy. Warstwę nośną zazwyczaj wykonuje się ze sklejki wyprodukowanej z drzew liściastych. Na warstwę nośną także używane będzie drewno pochodzące z drzew liściastych. Będzie to niezwykle często materiał pochodzący z drzew rosnących w Polsce. Deska warstwowa jesion to materiał, którego warstwa użytkowa może być wykonana z drewna jesionu. Deska warstwowa jesion jest bardzo trwała, podłoga (sprawdź wylewki opolskie) wykonana z takiej deski jest w stanie przetrwać w doskonałym stanie przez sporo lat. Oczywiście jeżeli będziemy ją odpowiednio pielęgnować.

lakier do drewna

Autor: Altax
Źródło: Altax
Decydując się na wykonanie podłogi z desek z warstwami ma się do wyboru materiały ochronione na dwie możliwości. Producenci oferują deski połyskiem, lakierowane albo też olejowane. Lecz może też zdecydować się na deski surowe. Te ostatnie będzie trzeba po założeniu zabezpieczyć samodzielnie stosując olej albo lakierobejcę – jak trwała jest deska warstwowa z jesionu. W zależności od barwy lakieru możemy decydować się na deski w bardzo różnych barwach, przynajmniej ogromną popularnością pośród klientów wyróżniają się materiały podłogowe z desek wykończone lakierem, jaki pozwala zachować naturalny wygląd drewna. Pozytywem materiałów podłogowych warstwowych jest także bardzo szybki oraz prosty montaż. Montuje się je tak łatwo, iż możesz to wykonać także samodzielnie. Zakładając podłogę z desek warstwowych samodzielnie możemy przyoszczędzić na kosztach wykończenia.