Zastanawiasz się nad domem z drewna? Poznaj jego walory, a szybko dokonasz wyboru

Marzenia o swoim domu towarzyszą tak naprawdę każdemu z nas. Kto bowiem nie chce po pracy bawić się z dzieciakami w piaskownicy stojącej w ogrodzie lub wyjść na taras, aby wypić pyszną, gorącą herbatę? Jeżeli dzięki swoim zabieganiom możesz urzeczywistnić marzenia, musisz wybrać pomiędzy domem tradycyjnym, a domem z drewna, jaki jest obecnie coraz bardziej popularnym oraz docenianym rozwiązaniem. Dlaczego?

taras drewniany

Autor: MISSION Public Relations
Źródło: MISSION Public Relations
Wśród najważniejszych powodów można niewątpliwie wymienić dużo krótszy czas, jaki potrzebuje budowa (budowa domów warszawa) domów drewnianych – więcej tutaj. Może to trwać maksimum 3 miesiące, a jeżeli zdecydujemy się na kupno niemal gotowego budynku, w przeciągu paru dni prace będą zakończone. Poszczególne elementy domu łączone są za pomocą metalowych łączników i gwoździ, gdyż składa się on jedynie z drewnianych elementów. Konieczny jest nadzwyczaj krótki okres w porównaniu z domami z cegły, dlatego jeśli zależy ci na szybkiej przeprowadzce, to rozwiązanie dla ciebie. Lecz to nie wyłączna zaleta, jaka odznacza drewniane domy. Dzięki małemu ciężarowi nie wymagają dużych fundamentów, co obniża koszty całej inwestycji oraz pozwala na przykład na zakup nowego umeblowania czy sprawne przeprowadzenie prac wykończeniowych.

Poza tym niniejszy dom można budować również w trakcie zimy, z racji braku prac mokrych, do których należy między innymi betonowanie. Nie musisz też martwić się, iż dom będzie zimny oraz wilgotny. Drewniane domy mają dobrą ochronę cieplną, gdyż stosowana jest folia paroizolacyjna, która znakomicie zatrzymuje ciepło oraz umożliwia cieszyć się pożądaną temperaturą w domu. Ściany dokładnie wypełniane są izolacją, a pomimo tego mają o wiele mniejszą grubość, co zaoszczędza dodatkową powierzchnię, jaką na pewno nie pogardzimy.

Doczytaj – tarasy szczecin

Domy z drewna mogą być dzięki temu nawet o dziesięć % większe aniżeli tradycyjne domy, a do tego są łatwe w rozbudowie oraz modernizacji, gdy np. chcielibyśmy przesunąć jedną ze ścian. Wyposażone są także w tarasy drewniane, jakie też można dowolnie przebudowywać. Ostatni walor jest zwłaszcza ważny dla ludzi stawiających na zdrowy styl życia, drewno albowiem jest surowcem naturalnym.

Jeżeli dotąd myślałeś nad wyborem domu, dzięki scharakteryzowanym zaletom domów drewnianych nie będziesz się wahać, jaką decyzję podjąć oraz już niebawem zamieszkasz w swoim wymarzonym gniazdku.