Jak dbać o kanalizację?

Stawiajac domostwo warto pamiętać o wielu istotnych sprawach, by różne usterki nie występowały często. Naprawdę opłaca się całość projektu urzeczywistnić z głową i z wysokiej klasy budulców, by w przyszłości nie wydawać środków na kosztowne naprawy.

Delikatnymi częściami w domach są rury kanalizacyjne. Jak wszyscy wiedzą z praktyki, instalacje wodne czasem psują się. Wypełnienie czterech kątów przez lejącą się wodę może spowodować ogromne szkody. Nawet niewielkie zalanie spowoduje zniszczenie parkietów. Przy gorszych wypadkach może uszkodzić się sieć elektryczna. Co robić, by posiadać zdrowe rury przez dłuższy czas? Co robić, by sumy za reperację rur nie wyczyściły nam doszczętnie kieszeni? Mądrze jest zainwestować w wysokiej jakości separatory tłuszczu.

Przyłącze wodne

Autor: Leonid Mamchenkov
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mamchenkov/278154924/

Taki gadżet posiada ważną funkcję – oddziela tłuszcz od wody. Gdy codziennie zmywasz naczynia w umywalce, na pewno wiele tłustych odpadów z jedzenia dostaje się do rur. A jeśli w czterech kątach nie zostały zainstalowane separatory oleju firmy normbud, ten tłuszcz zbiera się przez lata w kanalizacji, zamykając światło i psując rury. Takiego sortu separatory zazwyczaj instaluje się pod zlewozmywakiem – tłuszcz gromadzi się w zbiornikach, bo posiada większą ciężkość od wody. Należy pamiętać, że powinno się je raz na jakiś czas czyścić. Szybkość zbierania się oleju jest zależna od tego, jak wiele tłuszczów używasz podczas powszedniego przygotowywania produktów spożywczych.

Jeżeli pragniesz, by twoje mieszkanie było prawidłowo zabezpieczone przed ogniem, załóż w każdym pokoju wydajne separatory substancji ropopochodnych. Są to gadżety, które gaszą źródła płomieni wodą z rur. Warto oczywiście zakupić także specjalne sprzęty, które wykrywają dym instalacja oddymiania klatki schodowej i wtedy odpalają tryskacze. Jeżeli lubisz często palić papierosy w domu, może być to problem, ponieważ czujniki będą się aktywowały, wyczuwając dym. Dlatego tryskacze to idealne rozwiązanie dla domostw, w których nie mieszkają osoby palące.

Napisał normbud.pl