Jakie możliwości daje fundusz inwestycyjny prywatnym przedsiębiorstwom? Co daje taki prywatny fundusz?

Istnieje wiele możliwości na pomnażanie dochodów firm. Niektóre sposoby na zainwestowanie pieniędzy są także sposobem na to, aby ochronić w pewien sposób zgromadzony już majątek.

Na pewno więcej możliwości posiadają w tym wypadku największe firmy z dużymi wpływami.
e-marketing

Autor: Rafiq Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Fundusze inwestycyjne dla firm są dobrym sposobem na zdobycie dodatkowych środków finansowych. Sporo firm korzysta właśnie z takiego wsparcia. Fundusz inwestycyjny to na pewno więcej możliwości aniżeli standardowa pożyczka pożyczki bez bik z banku. Tego typu fundusz jest także bardziej dostępny niż giełda. Decydują się na takie kroki firmy, jakie nie mają za bardzo możliwości na pożyczkę. Z reguły bowiem kredyt jest zaciągany z konkretnym, bardzo ścisłym przeznaczeniem, co nie za każdym razem jest łatwe do wykonania.
Ciekawą alternatywą dla dużych firm z dużymi zarobkami są prywatne fundusze inwestycyjne. Przez zmiany w przepisach, jakie wprowadzono już kilka lat temu, realne jest założenie takiego funduszu poprzez osobę fizyczną, a co istotne w ogóle nie potrzeba zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Należy tylko zgłosić taki prywatny fundusz do organu kontrolnego. Pieniądze, które są w funduszu muszą na pewno należeć tylko do tego, kto taki fundusz zakłada. Na taką inwestycję decydują się z kolei większe przedsiębiorstwa, które posiadają spore przychody.

Jeśli firma taka chciałaby na przykład odsprzedać część swoich udziałów, to nie musi od razu odprowadzać dużego podatku, a dopiero po wypłaceniu pieniędzy z funduszu prywatnego.