Nowe informacje z rynku aplikacji mobilnych!

Z różnych źródeł możemy dowiedzieć się, że w App Store można znaleźć już blisko 600 tys. aplikacji, z czego około 450 tys. jest nadal możliwa do pobrania i stale znajduje się w sklepie internetowym.

Telefon dotykowy Nokia Asha 311

Autor: NOKIA
Źródło: NOKIA
Android Market ogłasza, że udostępnia pół miliona, ale tylko 320 tys. jest do ściągnięcia. To wciąż niedościgniona czołówka i póki co zapowiada się, że jeszcze długo tak pozostanie, ponieważ kolejne miejsce jest serwis Ovi Store z 50 tys. aplikacji w bazie.

Następna pozycja należy doBlackBerry AppWorld ma około 40 tys., Marketplace 35 tys., a końcówkę zamyka znany i również popularny Samsung Apps zokoło 10 tys. . Nie wiadomo czy to dobra wiadomość, ale w sklepie zarządzanym przez Apple jest już ponad 1100 polskich aplikacji, a w Marketplace około 200. Rzecz jasna, czekamy na więcej.

Oferowane w tych serwisach aplikacje pomagają praktycznie w każdej dziedzinie życia. Aplikacje na ipada to nie tylko gry, organizatory i drobne gadżety.

Podobnie emocjonujące zagadnienia znajdują się w podobnym serwisie. Jeśli pragniesz je przeczytać – zobacz pod linkiem teoria ograniczeń, który jest tu!

Możemy znaleźć programy narzędzia wspierające zarządzanie firmą czy zasoby multimedialne, ale także programy edukacyjne i nawigacje. Należy wspomnieć, że wiele aplikacji jest płatnych, ich koszt to sięga kwoty od kilku do kilkunastu euro. Nie znaczy to, że darmowe aplikacje na telefon są gorsze. Należy się spodziewać, że ich funkcjonalność może być mniej zaawansowana. Wymienione aplikacje są przydatne nie tylko w telefonach komórkowych, lecz także w tabletach (tutaj dowiesz się więcej).

Co ciekawe aplikacje tworzone są zarówno przez firmy programistyczne, jak i przez indywidualnych użytkowników, którzy następnie udostępniają swoje rozwiązania. Warto dodać, że jeśli ktoś zechce spróbować własnych sił z tworzeniem aplikacji telefon komórkowy (odnośnie tematu), to może skorzystać zarówno z coraz częściej organizowanych szkoleń jak i z całej masy udostępnionych turtoriali w sieci.