Wyłączniki światła w mieszkaniu jak i bloku – czyli niezauważalny symetryczny standard

Najróżniejsze włączniki stanowią tak dobrze zintegrowany element rzeczywistości, że są one dosłownie niezauważalne. Gdy potrzebujemy włączyć oświetlenie najzwyczajniej wyciągamy rękę…klik i koniec.

Tym małym elementom nie poświęcamy za wiele uwagi, co błyskawicznie się zmienia w przypadku modernizacji mieszkania lub apartamentu. Wtedy wyłączniki najróżniejszego typu stają się jednym z istotniejszych punktów na liście remontowej. Odpowiednie dobranie włącznika analizuje się tutaj nie tylko pod kątem praktycznym, ale również wizualnym.
Wyłącznik krzyżowy to oficjalna nazwa wyłącznika skierowanego do typu oświetlenia, które ma być uruchamiane za pośrednictwem więcej niż tylko dwóch wyłączników. Wyłącznik krzyżowy jest standardowo używany na klatkach schodowych jak i w domach jednorodzinnych, w których służy do włączania światła między piętrami np. w czasie wchodzenia po schodach. Na rynku prosperuje wiele firm zapewniających nabywcom dostęp do różnorodnych rodzajów włączników. Artykuły te są dostosowywane zarówno pod kątem praktycznych potrzeb oraz sytuacji jak i wymagań estetycznych. Posiadanie włączników, które na przykład przyozdobione są przykuwającą oko grafiką nie zalicza się aktualnie do niczego nowego.
pokój dziecka

Autor: amy gizienski
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałym tego przykładem jest łącznik świecznikowy – pod tym oficjalnym sformułowaniem kryje się specjalny włącznik (polecamy oświetlenie norlys) skierowany do żyrandoli. Mając tego rodzaju, nierzadko designerski dodatek aranżacyjny człowiekowi zależy żeby wszystkie pozostałe elementy, które się z nim łączą charakteryzowały się porównywalnym poziomem estetycznym. W takich sytuacjach włącznik świecznikowy przestaje być zwyczajnym, codziennym elementem. Jego odpowiednie dobranie przekłada się bezpośrednio na poziom realizacji wykończeniowego planu.

Na szczęście sklepy dysponują szerokim spektrum tego typu produktów. Jednak zainwestowanie swojego drogocennego czasu jest tu konieczne. Jak widać włączniki nie są aż tak niezauważalne jak mogłoby się zdawać.