Życie zwykle nie jest usłane różami i nasze relacje z przełożonym mogą nas doprowadzać do szału

Niestety często jest tak, że nie możemy wytrzymać w pracy. Przyczyn jest niestety kilka.
Są tacy, którzy mają pracę idealną. Po prostu wszystko im się ułożyła: dojazd, przełożony, godziny pracy, współpracownicy, zadania oraz nawet wypłata.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Takich ludzi jest na pewno niewiele, gdyż cuda nie zdarzają się codziennie. Dużo jest jednak osób, które twierdzą, że mankamenty ich pracy są na tyle nieirytujące, że są w stanie sobie z tym wszystkim jakoś poradzić. Czasami jednak sytuacja jest tak bardzo nieznośna, że trzeba pomyśleć o ucieczce. Najmądrzejszym wyjściem będzie wówczas szukanie nowej posady. Kiedy w końcu ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do 3 miesięcy (w zależności od tego, jak długo tam pracowaliśmy). Jednakże można zaproponować szefowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron.

Czyżby posty stworzone na tej witrynie litery przestrzenne ogólnie Cię uszczęśliwiły? Mamy nadzieję, że tak. Jednakże, jeżeli chcesz więcej, to najedź tu.

Jest to świetne wyjście dla tych, którym zależy na czasie lub dla tych, którzy nie mogą już znieść tkwienia w znienawidzonym miejscu. Można zaproponować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on z nią zgodzić. Warto jednak starać się dojść do ugody. Możemy dla przykładu zaproponować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze obecni w firmie, przyuczymy nową osobę na nasze miejsce. Powinniśmy wówczas także wybrać cały zaległy urlop.

Istotne jest to, żeby zdawać sobie sprawę, że tego typu porozumienie trzeba zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w tym wypadku nie wchodzą tutaj w grę.