Możliwości finansowania dla niewielkich, średnich i nowiusieńkich przedsiębiorstw

Założenie firmy zdoła być bardzo korzystne, niestety nie jest takie bezproblemowe. Młode, nowiuteńkie przedsiębiorstwa potrzebują na starcie funduszy na założenie działalności, aczkolwiek nie zawsze wiedzą skąd mogą takie fundusze otrzymać. Naturalnie można starać się o kredyt w banku, szczególnie, że niektóre placówki bankowe proponują atrakcyjne kredyty dla nowiuteńkich firm. Jednakże nie zawsze pozyskanie kredytu jest proste, często bywa tak, iż bank odmawia nam kredytu. Gdzie wyszukiwać pomocy w takiej sytuacji i skąd wziąć pieniądze na założenie firmy?

firma

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Fundusze na rozpoczęcie działalności, to znaczy tak zwane finansowanie startupów, możemy otrzymać z unijnych pieniędzy (sprawdź naszą ofertę). Unia Europejska proponuje atrakcyjne dofinansowania dla nowiutkich, młodych i początkujących firm, które dopomogą nam kłaść pierwsze kroki na dróżce do kariery. Dotacje unijne cieszą się pośród młodych przedsiębiorców sporą renomą, ale nie jedynie wśród nich, bo Unia Europejska oferuje również dotacje dla małych i średnich przedsiębiorstw, przykładowo na rozkwit firmy czy nowiuteńkie inwestycje. Jeżeli chcesz otrzymać unijną dotację, musisz dowiedzieć się jakie programy dotacyjne funkcjonują na terenie Twojego województwa – lista dotacji.

Aby się tego dowiedzieć wystarczy udać się do miejscowego urzędu marszałkowskiego lub do urzędu pracy. O dofinansowanie dla firm i przedsiębiorstw wolno ubiegać się z przeróżnych źródeł oraz programów, takich jak chociażby Rozwój Obszarów Wiejskich bądź powszechnie znany Kapitał Ludzki. Dotacje z Unii w wielu przypadkach mogą być znacznie większe, aniżeli pieniądze uzyskane z kredytu, w związku z tym jeżeli przewidujesz założyć prywatną działalność gospodarczą lub chcesz zwiększyć czy też rozwinąć swoją firmę – przedtem poznaj się z ofertą dotacji unijnych. Kiedy już dowiesz się, jakie programy dotacyjne działają na terenie Twojego województwa, dowiedz się co trzeba uczynić, żeby bez kłopotu pozyskać dofinansowanie.

Kiedy poznasz już informacje na opisywany wątek, to polecam przeczytać (http://www.ozieblowski.pl/) również inne wpisy na ten temat – one również będą zajmujące.

Naturalnie potrzebne okaże się przygotowanie odpowiednich dokumentów bądź biznes planu.