Płytki ceramiczne na ściany – czy kupić płytki szkliwione, czy też nieszkliwione?

Okładziny ceramiczne powstają z mikstur gliny, piasku i także uszlachetniających dodatków mineralnych. Płytki ceramiczne posiadają jednolitą strukturę albo są pokryte powłoką ze szkliwa. Do czego lepiej wybrać płytki szkliwione?

płytki ścienne

Autor: Pedro Ribeiro Simões
Źródło: http://www.flickr.com
Płytki nieszkliwione, jako typ wyrobów, jakimi są płytki ścienne, cechują się nadzwyczaj kongruentnymi parametrami wytrzymałościowymi. Materiał w przekroju płytki jest ujednolicony, dzięki czemu odpryski jak również zarysowania są niemal niewidoczne – barwa i struktura płytki w miejscu uszkodzenia się nie modyfikują- ceneo. Płytki nieszkliwione są też nadzwyczaj odporne na zarysowanie tudzież ścieranie. Im jest on niższy, tym płytki są w większym stopniu odporne. Są również niewrażliwe na zimno i wilgotność, z tej przyczyny można je bez przeszkód wybierać na okładziny zewnętrzne. Ich nasiąkliwość wynosi poniżej 3%. Na nieszczęście, są dostępne w niewielkiej gamie kolorystycznej.
Tego typu rodzaj produktu, jakim są płytki ścienne zazwyczaj stosuje się je tam, gdzie jest wysokie natężenie ruchu – w pomieszczeniach gospodarczych, garażach itp. Ich powierzchnia może być szlifowana, jednak w owym czasie odporność na ubrudzenia jest mniejsza. Poniektórzy producenci polecają, by przed fugowaniem zaimpregnować okleinę nieszkliwioną. Płytki ścienne szkliwione w odróżnieniu od nieszkliwionych nie posiadają jednostajnej struktury. Ich nawierzchnia jest pokryta warstwą szkliwa. Tworzy ono płynną i estetyczną powłokę, a pobocznie zwiększa wytrzymałość na ścieranie, trwałość na zmianę temperatury, oddziaływanie elementów chemicznych, wilgoci jak również wody. Powierzchnia szkliwiona jest w wyższym stopniu podatna na zarysowanie i wycieranie, a prawdopodobne odpryski są widome. Okładziny szkliwione są dostępne w rozległej gamie kolorystycznej.

Nie każde płytki szkliwione nadają się do wykorzystywania na dworze. Fabrykanci lokują na opakowaniu tych niewrażliwych na ujemną temperaturę znaczek płatka śniegu czy nadruk „mrozoodporne”. Ponadto wybitnie ważne są poboczne oznaczenia na opakowaniu.

Absorbujący tekst? Jeżeli tak uważasz, to bez ociągania kliknij tutaj, ponieważ niewątpliwie warto zobaczyć tu (https://wolplanposadzki.pl/wylewki-katowice/) inne tego typu posty!

Przylega się z nimi poznać- tanie podróżowanie.