Ocena wieloźródłowa

Jeśli masz ochot poznać swojego pracownika musisz go obserwować. Jednak prawda jest taka, że nie masz nad nim kontroli przez cały czas pracy. Dlatego potrzebujesz, jako pracodawca syntetycznej oceny, a dokładniej metody na to, by tą całościową ocenę otrzymać. Jest sporo ciekawych metod, dzięki którym można się dużo dowiedzieć o pracownikach naszej firmy. Ocena 360 stopni jest najbardziej holistyczna.

Chodzi o to, że staramy się ocenić pracownika na podstawie więcej niż dwóch źródeł informacji, w tym konieczna jest ocenienie przez niego samego swojego zachowania w pracy. Dlatego trzeba trochę przy tym popracować. Musimy wręczyć ankiety osobom, które współpracują z konkretnym pracownikiem. Stworzyć pasującą ankietę, którą miałby uzupełnić pracownik i np. dowiedzieć się czegoś od wcześniejszych pracodawców. Zawsze można przejrzeć referencje, które otrzymaliśmy na początku od naszego pracownika. Wszystko to da możliwość na lepszespojrzenie na pracownika.

Jeśli oceniać, to przy pełnym obrazie sytuacji

Pracownicy przedsiębiorstwa

Źródło: flickr.com

Wszyscy wiemy jak to jest z opiniami. Każdy ma swoją własną. Jednak jeśli chcielibyśmy otrzymać rzetelne informacje o konkretnej osobie, to powinniśmy tę osobę też spytać, co o sobie uważa. W przedsiębiorstwach różnego typu dokonuje się oceny ludzi według pewnych wytycznych. Powstało coś takiego jak syntetyczna ocena pracownika. Ocena 360 stopni to ocena wieloźródłowa, która pozwala na sprawdzenie pracownika pod wieloma kątami.

Wiadomo, że nie każda firma stawia na tę metodę. Jednak te przedsiębiorstwa, którym faktycznie zależy na tym, żeby ich firma (obsługa prawna spółek wrocław) wyprzedzała konkurencję i żeby ściągała klientów, korzystają z tego narzędzia. Jak wiemy firmy mogą korzystać z różnych narzędzi oceniających pracowników.

Istnieją firmy o nietypowej strukturze, przez, co muszą dopasować niektóre narzędzia oceniania do ich potrzeb. Dodatkowo są również firmy, które mogą przeprowadzić badanie, które ocenią jakość pracy osób u nas zatrudnionych, a wszystko zależy tylko od tego czy będąc prezesem firmy stwierdzimy, że takowa ocena jest potrzebna do lepszego funkcjonowania naszego przedsiębiorstwa. Bo jak wiemy poza oceną trzeba również wyciągnąć wnioski, które pozwolą na usprawnienie pracy.