Komu się kalkuluje założenie firmy w Niemczech i czy to jest skomplikowane?

Wiele młodych ludzi poszukuje swojego miejsca w życiu. Próbują otwierać przeróżne sklepy czy decydują się na przykład na handlowanie nieruchomościami. Te wszystkie działalności mogą się opłacać.

Jednak czy zrobić to u nas, czy też gdzieś zagranicą?
reklama outdoor

Autor: Frank Hebbert
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym rozwiązaniem mogłaby być firma w Niemczech. Polacy mogliby zakładać swą spółkę na takich samych prawach co Niemcy. Nie trzeba być zameldowanym w Niemczech, aby otworzyć spółkę czy też jednoosobową działalność gospodarczą. Wystarczy tylko, że spółka będzie posiadała swoją centralę w Niemczech. Założenie internetowego biura u naszego zachodniego sąsiada nie stanowi kłopotu, gdyż może nam w tym dopomóc dużo firm. Prawnik (prawnik prawo autorskie wrocław) pomagający Polakom założyć spółkę w Niemczech przyznaje, że Polacy nie otwierają firm w Niemczech, żeby umniejszyć koszty prowadzenia działalności, ale dlatego też, że jest to czynność wymagająca znacznie mniej obowiązków. Na myśl przychodzi tutaj brak obowiązku płacenia składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jednak każdy przedsiębiorca powinien opłacać składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Jest ona znacznie wyższa niż u nas. Jest uzależniona od dochodów oraz wynosi około 300-350 euro na miesiąc.
firma w niemczech

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Otworzenie najprostszej firmy w Niemczech nie powinno zająć więcej niż kilka godzin. Rejestrujemy się we właściwym urzędzie, który wydaje nam zaświadczenie o prowadzeniu firmy. Koszt zarejestrowania spółki wynosi od trzydziestu do sześćdziesięciu euro i jest uzależniony od miejsca. Następnie trzeba pójść do US w celu uzyskania numeru skarbowego.

To mogłoby zająć od 2 do 6 tygodni. Prowadzenie naszej firmy w Niemczech powinno wiązać się również z przeprowadzką. Czasami jest to jakby wycieczka do innej baśni.